Ovoce sušené mrazem vzniká procesem lyofilizace, a proto bývá někdy označováno jako lyofilizované ovoce. Lyofilizace je proces sušení čerstvého ovoce hlubokým mrazem za nízkého tlaku. To způsobí, že se voda v ovoci změní na páru a tak pak následně zmrzne. Díky tomu je ovoce sušené mrazem křupkavé a lehké. Výsledný produkt je pak srovnatelný s původní surovinou. Ovoce si zachovává svou původní barvu, chuť, velikost, vitamíny, minerály a zdraví prospěšné látky, které jsou v daném ovoci obsaženy. Takto vysušené ovoce je oproti běžnému sušení 100% přírodní a bez přidaného cukru. Právě z těchto důvodů je ovoce sušené mrazem velmi oblíbené jako zdravá a rychlá svačinka pro ty, kteří ocení praktičnost a skvělou chuť, které ovoce nabízí.

ovoce sušené mrazem
Ovoce sušené mrazem je zdravé.

Výhody ovoce sušené mrazem

Hlavní výhodou ovoce sušeného mrazem je zachování vitamínů a minerálních látek při zachování výborné kvality srovnatelné s čerstvým ovocem. Ovoce je tak bez přidaného cukru a jiných chemikálií, tedy je zdravější a navíc chutnější.  Proces lyofilizace eliminuje nečistoty a zajišťuje dlouhou trvanlivost a sterilitu ovoce. Lyofilizované ovoce tak vydrží chutné až 2 roky. Ovoce si zachová stejnou barvu, chuť i vůni jako ovoce čerstvé a vy si tak můžete dopřát zdravou svačinku i v zimním období roku.

ovoce sušené mrazem
Ovoce sušené mrazem má skvělou chuť.

Děti milují ovoce sušené mrazem

Ovoce sušené mrazem můžete přidávat jako doplněk k müsli, do jogurtů, sorbetů nebo do smooties. Výborně se hodí do ovesných, pohankových, rýžových nebo jáhlových kaší. Můžete ho konzumovat jen tak samotné. Je skvělou volbou jako svačinka pro malé i velké děti. Díky tomu že je ovoce sušené mrazem barevné, křupkavé a chutné, děti si ho okamžitě zamilují. Myslete na své zdraví a zdraví vašich dětí a dopřejte sobě i jim tuto skvělou zdravou svačinku, kterou si zamilujete.