Co to znamená, když se řekne offshore bankovní účty? Zjednodušeně se dá říci, že jsou to účty otevřené a vedené v offshore bankách, tedy v bankách fungujících v tzv. daňových rájích. Offshore bankovní účet v některé z offshore bank by, přirozeně, měla mít každá offshore společnost. Offshore účet však může vlastnit klidně i fyzická osoba. Se založením offshore osobního nebo firemního bankovního účtu vám rádi poradí a pomohou mnohé agentury špecializujúce se na tzv. offshore podnikání a bankovnictví.

offshore bankovní účet
Chcete mít tolik peněz?

Offshore bankovnictví

Offshore bankovnictví je součástí offshore podnikání. Každá společnost založená pro účely obchodní činnosti potřebuje k fungování bankovní účet, na který může přijímat peněžní prostředky. Ne všechny banky však otevřou bankovní účet pro offshore společnosti a společnosti s vlastníky z tzv. daňového ráje. Jak offshore banky se označují ty bankovní instituce, které poskytují bankovní a jiné služby i pro osoby, které nejsou rezidenty daného státu.

Možnost diskrétního uložení peněz

Offshore bankovní účty se většinou otevírají kvůli diskrétnímu uložení peněz a také pro účely převodu peněžních prostředků a jejich investice do offshore společností. Účty zaručí rychlý přístup k uloženým prostředkům. Finanční prostředky uložené na offshore účtu jsou ochráněny před změnami v daňovém systému v zemi vašeho trvalého pobytu. Offshore bankovní účty se zvyknou zakládat i v takových lokalitách, které jsou vám jistě dobře známé, například Seychely, Belize, Mauricius Kypr nebo Malta. Důležité je rozhodnout se pro takovou offshore banku, která má dlouhodobou finanční stabilitu, vysokou kvalitu, rozsah nabízených služeb a za své služby požaduje přiměřené poplatky.

offshore bankovní účet
Budova jedné z bank.

Převody na offshore bankovním účtu

Offshore účet si může otevřít jako fyzická, tak i právnická osoba, protože není nijak omezen co se týče transakcí a nemá omezení ani na minimální zůstatek. Offshore bankovní účet je velmi jednoduchý a stejně snadno se ovládá. Bankovní převody mohou být provedeny prostřednictvím šekové knížky, kreditních karet (i anonymních bez uvedení jména držitele), faxu (potvrzování telefonem), telefonem nebo internetovým bankovnictvím.