obývací stěny
Obývací stěny – příprava takovéhoto nábytku není vůbec složitá

Obývací pokoje je společně s kuchyní nejnavštěvovanějším místem každé domácnosti. Jednak nám toto místo poskytuje prostor na odpočinek po náročných dnech a rovněž nám poskytuje prostor, kde se setkáváme se svou rodinou nebo se svými přáteli a známými, které jsme pozvali na návštěvu. Proto je domácí zařízení, obývací stěny, dekorace, velmi důležité v celkovém designu obýváku.

Obývací pokoj by měl být reprezentativním místem, které bude každý obdivovat a bude nám ho závidět. Při plánování toho, jak bude obývací pokoj vypadat, však nezapomínejte na jedno – v jednoduchosti je krása a v případě obývacího pokoje to platí dvojnásob. Navíc by měl být tento pokoj dostatečně vzdušný a jednotný, aby se zde každý cítil příjemně a uvolněně. Zase na druhou stranu, pokud si troufnete na vybavení obývací pokoje a obývací stěny luxusně tak, aby konečný výsledek působil vkusně a moderně, tak směle do toho.

Hlavní součástí obývacího pokoje jsou obývací stěny a sedací soupravy. Při jejich výběru byste do úvahy měli brát nejen estetiku nábytku, ale i architektonické řešení místnosti.

Jak si obývací stěnu vybrat?

obývací stěny
Kvalitní nábytek rozeznáte ihned

Současný trh nabízí širokou škálu obývacích stěn v nejrůznějších barvách a stylech, které jsou vyrobené z těch nejrůznějších materiálů. Záleží tedy čistě na vás a na ostatním vybavení vašeho obývacího pokoje, jakou obývací stěnu si vyberete.

Současným trendem jsou hlavně obývací stěny, které jsou tvořeny vzdušným a variabilním nábytkem s možností uspořádání sestavy přesně podle svých potřeb a představ. Většina moderních obývacích sestav je složena se závěsných a stojících polic a skříněk. Nakombinovat si tak můžete například TV stolík, nízké zásuvkové i policové komody, různě otevřené či zavřené, případně i prosklené skříňky nebo můžete využít i zajímavý regálový systém.

Při zařizování obývacího pokoje je nejdůležitější aspektem jeho rozměr. Poté přichází na řadu stylové a barevné sladění a sjednocení nábytku s celkovou barevností interiéru. Například pokud máte v obývacím pokoji světlejší stěny i podlahu, doporučujeme vám tmavší odstíny obývací stěny, aby vynikli, a naopak pokud máte obývací pokoj tmavší, tak si pořiďte světlejší nábytek. Bude to vypadat stylově a zároveň vám to místnost alespoň trochu zesvětlí. Co se samotných obývacích stěn týče, mám pro vás také jeden trik. V případě, že máte menší obývací pokoj a chtěli byste, aby byl alespoň opticky větší, pořiďte si obývací stěnu světlé barvy nebo z lesklého materiálu a optické zvětšení máte zaručeno.

Obývací pokoj není šatna…

obývací stěny
Moderní design

I když je obývací pokoj víceúčelovým prostorem a často i největší místností v bytě či domě, nesnažte se z něho udělat jen obyčejný úložný prostor s množstvím rozměrného nábytku, kde budete ukládat zimní kabáty či jiné ošacení. Obývací pokoj má být především elegantním reprezentativním místem domu s příjemnou atmosférou.