Když se řekne zima, mnohé z nás rovnou zamrazí, protože zima je období, které jde doslova pod kůži! Zima se prodírá i do našich šatníků a botníků, proto vždy když se na ni chystáme, řešíme i dilema kvalitního obutí. Na scénu přicházejí dámské zimní boty! Připravte se na mráz, led, klouzající stezky, ale i na teploučká posezení u krbu, měkoučké procházky po sněhové peřině či jednoduše vycházky ve stylové zateplené obuvi. 

dámské zimní boty
DÁMSKÉ ZIMNÍ BOTY TAMARIS – BÉŽOVÉ

Dámské zimní boty – sněhule nebo šněrovačky? 

Když se řekne dámské zimní boty, většina si představí rovnou zimní kozačky, které se se zimou samozřejmě neodmyslitelně spojují. Klasické a přitažlivé vysoké kozačky, nízké kožešinkové modely ale také hravé a nanejvýš komfortní sněhule – to je jen jedna část možností, které zima s sebou přináší. Do zimní obuvi se počítají i zateplené šněrovací boty, někdo tomu říká „bagandže“, kotníkové tenisky či nazouvací kozačky s podšívkou. Chlad Vás tak snadno nedostane, vyberete-li si obuv, která Vám sedí a která si s neduhy počasí snadno poradí. 

dámské zimní boty
DÁMSKÉ ZIMNÍ BOTY BUGATTI

Důležitý je svršek i podešev 

Nejdůležitějším kritériem je materiál, ze kterého jsou ty které boty vyrobeny. Období od listopadu do února se vyznačuje větrem, srážkami, náledím a naopak po rozpuštěném sněhu loužemi. Abychom se v každém počasí cítili komfortně, nemůžeme při výběru zimních bot dělat kompromisy – pokud jde o kvalitní svršek. Nejlepší jsou voděodolné materiály, které se sice nejprve využívaly ve sportovní obuvi, ale postupně se přetavily i do společenských modelů pro každodenní užívání. Technologie tex-mem zajišťují, že se navzdory setkání s vodou Vaše noha bezpečně ukryje v suchu. Inovace v podšívkách a podešvích zase zajistí, že se voda sice do bot nedostane, ale zároveň bude obuv prodyšná a tedy patřičně „vyvětraná“. 

Dámské zimní boty musí být vybaveny také kvalitní podešví, která zvládne nástrahy kluzkých cest. Podešve s vroubkovaným designem nebo vibramy jsou dokonale stabilní a saháme po nich s dobrým pocitem, že to děláme pro svoji bezpečnější chůzi. Hrubé podrážky nepatří jen do volnočasové obuvi, oceníme ji samozřejmě také v každodenních modelech do školy či do práce. 

Pro každou ženu je důležité, aby se praktická stránka doplňovala se stránkou stylovou. Zimní obuv je atraktivní výzvou i pro návrháře, proto si dnes snadno koupíte kozačky, které jsou chic, sexy a plní svůj funkční úkol. A těšte se na zimu!