Současný trend žít v souladu s přírodou a preferovat vše, co není uměle vytvářené, se výrazně projevuje i při stavbě či zařizování našich příbytků a domácností. Snaha žít zdravě a obklopovat se převážně přírodními materiály, jako je např. dřevo či kámen, dnes dostává zelenou. A proto i při výběru nábytku do interiéru jsou stále vyhledávanější produkty z přírodních materiálů (např. postel z masivu, dřevěný či ratanový nábytek).

postel
Kvalitní masivní postel

Přírodní řešení – postel z masivu

Právě postel z masivu je asi to nejideálnější, co si můžeme pro svůj zdravý spánek v harmonii s přírodou opatřit. Dřevěný masiv musí být opravdu prvotřídní, pevný a kvalitně zpracovaný. Je to souvislé nedělené dřevo, ve kterém vidíte, jak rostl strom. Jednoduše řečeno – žádná dřevotříska, žádné piliny spojené lepidlem, ale čisté, poctivé a voňavé dřevo.

Borovice, dub nebo bříza?

Pokud si vybíráte postel z masivu ať už manželskou nebo do dětské, případně pokoje pro hosty, na výběr máte několik druhů dřeva (např. borovicový masiv jako světlou klasiku, elegantní dub, ale i břízu – luxus pro ty nejnáročnější). Postel z masivu se zhotovuje v různých provedeních od starodávného rustikálního stylu jako z dob králů, přes jednoduchou nenáročnou klasiku, až po postele v moderním stylu. Záleží jen na vás, kterému stylu dáváte přednost a jak je celkově laděný interiér vaší domácnosti.

postele z masivu
Oáza odpočinku a relaxu

Výhody, které vám postele z masivu nabídnou

Kvalitní postele z masivu nebývají spojovány šrouby, ale speciálními spoji, aby časem nedocházelo k uvolnění šroubových spojů a následnému vrzání postele. Tyto postele jsou velmi kvalitní, pevné, odolné a mají dlouhou životnost, což se však, samozřejmě, odráží i na jejich ceně. Je to ale opravdu dobrá a dlouhodobá investice do vlastního zdraví a pohodlí. Cenově výhodnější je smrkové dřevo, které je měkčí např. ve srovnání s dubem.

Postel z masivu je v každém případě skvělá volba, která svým tvarem, provedením a designem dokonale esteticky vyzvedne prostor každé ložnice. Můžete si ji dát vyrobit přímo na míru, nebo si vybrat z bohaté nabídky v prodejnách nábytku či na internetu.