Termo ponožky jsou vyrobeny z takových materiálů, které udrží vaše nohy v teple celé dlouhé hodiny. I během dlouhodobého pobytu někde venku, kde je velmi chladno. Nebo jste jen na víkendovém pobytu na chalupě či chatě někde v horách. Poskytují optimální komfort vašim nohám, ale v podstatě i celému tělu. I vaší mysli. Můžete je nosit jako jednoduché ponožky nebo pod velké vlněné ponožky například během lyžování nebo turistiky. Kvalitní druh termo ponožek vás udrží v teple, aniž by způsobovaly pocení. Jsou jednoduše velmi praktické a použitelné v různých outdorových situacích.

termo ponozky na zimu
Termo ponožky udrží nohy v teple celý den.

Termo ponožky jako termolegulátor

   Vhodné a hlavně kvalitní termo ponožky nezpůsobují pocení nohou. Umožňují nohám dýchat. A přitom jsou pohodlné a měkké na dotek a udržují vaše nohy ve správné teplotě. Jsou skvělými společníky během chladných podzimních dnů i zimy. Zachycují přirozené teplo, které vaše tělo uvolňuje. Umožňují udržovat vaše nohy v teple a pohodlí a následně celé tělo.

termo ponozky sport
Termo ponožky jsou oblíbené zejména při zimních sportech.

     Je důležité vybrat si ten správný druh termo ponožek. Takových, které se za studených dnů osvědčí a budou vaším důležitým ochráncem zdraví před zimním mrazem. Často se nosí při zimních sportech, jako je lyžování, sáňkování, bruslení, lední hokej a pod. Lidé při svých rekreačních aktivitách uvolňují spoustu tepla a vhodný pár termo ponožek zajistí teplo v celém těle.

Důležité je složení materiálů

     Termo ponožky jsou základní součástí šatníku lidí žijících v chladnějších klimatických podmínkách. Každodenně poskytují potřebnou ochranu organismu před chladem. Každý z nás má své vlastní zkušenosti se studenýma nohama a reakcí těla na takovou situaci. Termo ponožky, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako je například klasická vlna, udržují teplo i tehdy, když rtuť teploměrů klesne pod nulu.

     Materiály jako bavlna, které se používají pro běžné ponožky, nemají regulační schopnosti a rychle způsobí, že nohy ztratí teplo. Proto termo ponožky často obsahují zapracované nějaké umělé tkaniny zvyšující jejich odolnost a odvod vlhkosti. Takovou složkou ponožek je materiál lycra. Nikdy se nedá použít samostatně, ale může se smíchat se všemi látkami, přírodními i syntetickými. Lycra přináší elasticitu, která umožňuje sledovat pohyby těla a zachovává původní tvar oděvu.