pánské hodinky
Na výběru hodinek si dejte záležet

Ti z vás, kteří se alespoň málo zajímají o módu a trendy, mi určitě dají za pravdu, že luxusní pánské hodinky byly a pravděpodobně i vždy budou jakýmsi symbolem společenského postavení muže. Ale protože o svou pozornost a povědomí bojuje mnoho prestižních značek, vybrat si ty pravé může být pro nezkušeného nákupčího dost náročné. Aby se vám nestalo, že přijdete do prodejny hodinek s tím, že nebudete vědět od kterého konce začít, v tomto článku se vám budu snažit pomoci vybrat ty pravé hodinky pro vás či vašeho blízkého.

Luxusní pánské hodinky

Pojďme si tedy v krátkosti představit 3 základní kategorie luxusních pánských hodinek. Cena je totiž pro mnohé rozhodující a ne každý na hodinky hodlá utratit všechny své úspory.

Nižší třída

Skvělým příkladem pro tuto kategorii jsou pánské hodinky 88 Rue Du Rhone. Tato švýcarská značka má opravdu širokou nabídku kvalitních hodinek, jejichž ceny jsou opravdu ohromné. Zaplatíte za ně přibližně $ 700 – $ 1 500. Přestože v kategorii luxusních hodinek jsou nováčkem, tato značka má již dlouholetou tradici. Vyvinuli ji dokonce vnuci jiné prestižní švýcarské značky, Raymond Weil. Z dalších značek v této kategorii vzpomenu hodinky Bulova, Longines, Accutron…

Střední třída

pánské hodinky
Pánské hodinky by vás měli charakterizovat. Raději žádné jako nevhodné

Tato kategorie je poněkud komplexnější a právě z ní si své hodinky vybírá i většina hodinářů. Tyto kousky vás vyjdou na $ 2 000 – $ 5 000 a vybírat si můžete ze značek jako TAG Heuer, Montblanc, Bell & Ross. Za pozornost však stojí i pánské hodinky Bremont, IWC, Baume & Mercier.
Pokud si na hodinkách chcete dát opravdu záležet a váš rozpočet to dovoluje, zkuste investovat co nejvíce. Luxusní a bezchybné hodinky z této kategorie vám poslouží jako vynikající symbol společenského postavení, což je pro ty, kteří si chtějí budovat jméno a reputaci určitě jen pozitivum.

Vyšší třída

Pokud se nacházíte v takové finanční situaci, že vám nedělá problém dát za jedny hodinky $ 30 000, tato kategorieopravdu fenomenálních pánských hodinek, do které řadíme značky jako Audemars Piguet, Cartier či Zenith, je právě pro vás.
Pokud se vám hodinky této třídy dostanou do rukou, stanete se svědkem precizní a vysoce kvalitní ruční práce. Takové hodinky často obsahují různé doplňky, které na normálních hodinkách budete hledat jen těžko, a to například drahé kovy, šperky, složitější mechanismy, tourbillon a pod.

Nezapomínejte, že pánské hodinky dokáží o člověku hodně říci a zopakuji to ještě jednou, považují se symbol společenského postavení. Navíc, je to ozdoba zápěstí, kterou budete nosit snad každý den. Dejte si na jejich výběru záležet. Vyberte si správné a podtrhněte svou pánskou eleganci.