kabelky
Klasická černá kabelka na každý den do práce

Kabelky jsou věrné společnice žen, dámské doplnky, které ukrývají všechny drobnosti a potřebné i nepotřebné maličkosti – rtěnku, oblíbený parfém, zrcadélko, mobil, peněženku, diář s důležitými poznámkami a spoustu dalším a dalších věcí.

Kabelky jsou často jednou z největších ženských vášní. I když se říká, že kabelek není nikdy dost, pří výběru těch správných kousků vystačíte s pěti základními typy kabelek. To však platí jen v případě, že je nebudete chtít mít doma v každé dostupné barvě…

Čtyři typy kabelek, bez kterých se neobejdete

kabelky
Listová kabelka

Na prvním místě je jednoznačně velká kabelka. Je ideální pro běžné pracovní dny, protože do ní zabalíte vše, co budete během dne potřebovat. Dejte přednost pravé kůži a univerzální černé barvě, případně můžete zvolit některý z béžových odstínů, které jsou dobře kombinovatelné. Hodí se téměř ke každému oblečení.

Dalším typem kabelky, která by určitě neměla chybět ve vašem šatníku, je elegantní listová kabelka, které je lepší vlastnit hned ve dvou provedeních. Jednak v jednoduché klasice, která je vhodná i na nošení během dne k elegantnímu outfitu. Tato kabelka může být jen jednoduchá nebo doplněná zajímavým detailem, např. zapínáním, ale bez přehnaného zdobení. Druhý typ listové kabelky by měl být krásně zdobeným večerním modelem pro mimořádné příležitosti, jako jsou např. návštěva opery nebo ples.

kabelky
Volnočasové kabelky

Určitě byste si měli pořídit i jednu extravagantnější kabelku v barvě, která nejlépe vystihuje váš styl a barevnost vašeho šatníku. S takovým typem kabelky doslova zazáříte a oživíte i jednodušší outfit.

Nezapomeňte ani na volnočasové kabelky

Nakonec byste ještě neměli zapomenout na praktický typ kabelky, který se hodí i pro volnočasové aktivity. Vybrat si můžete buď praktickou tašku, která se nosí křížem přes ramena anebo tzv. Bucket bag, který patří mezi současné módní hity. Bucket bag je kabelka podobná vaku (např. ze semiše), která se na vrchu stahuje šňůrkou. Více najdete např. zde.