kouzelník

Magie a kouzla

Criss Angel se narodil roku 1967 v New Yorku a do dnešního dne si vysloužil pět ocenění kouzelníka roku a v roce 2010 dokonce i ocenění kouzelník století. Je držitelem mnoha světových rekordů včetně nejdelšího času stráveného pod vodou nebo nerychlejšího vysvobození se ze svěrací kazajky.

Kouzelník Criss Angel – tajemství jeho úspěchu

kouzelník

Kouzelník Criss Angel

Angel tvrdí, že jeho úspěch tkví v tom, že se jako malý rozhodl vybudovat si vlastní styl a image, nezávisle na tom, jako svou show předváděli jiní slavní kouzelníci. Jeho projev však ovlivnil hororový režisér Clive Barker, se kterým spolupracoval i na filmech. Svou profesionální kariéru začal kouzelník Criss na divadelních deskách Brodwaye. Na náměty této show byl později vytvořen jeho nejznámější počin, televizní program Criss Angel Mindfreak.

Tento pořad se skládal ze tří sérií, v nichž mohli diváci vidět například to, jak kouzelník Criss chodil po vodě nebo po stěnách Luxor Hotelu, jak levitoval mezi dvěma budovami, jak nechal zmizet Lamborghini, jak se nechal rozřezat na polovinu nebo jak se nechal přejet parním válce, zatímco ležel na rozbitém skle. Seriál oslovil hlavně mladé publikum tím, že do show zařadil prvky pop kultury. Mnoho fanoušků a diváků, kteří tuto kouzelnickou show sledovalo, se shodlo na tom, že právě díky tomuto pořadu Criss Angel zpřístupnil magii široké veřejnosti, což se zatím ještě nikomu nepovedlo.

Ovšem Mindfreak nebyl jeho jediným počinem. Po jeho skončení se pustil do dalších projektů jako například představení Believe, na kterém se podíleli i artisti z Cirque du Soleil. V létě 2014 přešel Ameriku se 40 minutovou show Magicjam. Jednalo se o show, která byla zase spíše zaměřená na pouliční magii.

Vhodné mučení

kouzelník

Kouzelnické představení vždy překvapí

V roce 2002 kouzelník Criss předvedl své nejsledovanější číslo a to 24 hodinový pobyt v nádrži s vodou. Celé číslo se odehrávalo v nádrži s vodou o velikosti telefonní budky, která byla umístěna v New Yorku na Times Square. Před ním se nikdo o takový trik nepokusil, protože je velice náročný. Vždyť i příprava Crisse musela být důkladná. Před samotným číslem musel dlouho trénovat kondici pomocí kondičních testů a podobně a dále musel před samotným číslem držet 24 hodinovou hladovku. V průběhu svého pobytu ve vodě spotřeboval 16 kyslíkových bomb. Celý trik spočíval v tom, že kouzelník byl spoutaný řetězy a pouty, ze kterých se musel před vynořením vysvobodit, už však bez přívodu kyslíku.

Po vysvobození měl podle svědků slisovanou kůži a krvavé oči. Navíc musel být urychleně převezen do nemocnice, kde se musel několik dní zotavovat z dehydratace. Kouzelník Criss Angel později uvedl, že v nádrži bojoval se ztrátou vědomí. Kdyby vědomí opravdu ztratil, mohlo ho to stát i život. Naštěstí však všechno dobře dopadlo a kouzelník Criss nás může dál uchvacovat svými kouzly a triky.