malování bytu
Malování bytu s dokonalým výsledkem

Většina z nás stále odkládá malování bytu na dobu neurčitou a to hlavně z důvodu nedostatku času, který máme během běžného pracovního týdne. V našem dnešním článku vám však nabízíme návod na to, jak všechno stihnout právě během jednoho týdne (a to včetně pracovních dní). Stačí se do toho pustit s chutí a odhodláním, přidat pár kreativních nápadů a využít rady, které vám v tomto článku nabízíme, a všechno bude v pořádku…

V pondělí nákupy

Jelikož týden u nás začíná pondělím, tak i malování bude zahájeno tímto dnem. V pondělí je na programu návštěva prodejny nebo prodejen s barvami na malování. Podle posledních trendů se opět do módy dostávají jednoduché stěny, avšak pokud se rozhodnete pro barevné, vůbec nic se neděje. Záleží na tom, abyste se doma cítili příjemně hlavně vy a ne nikdo jiný. Pokud se nedokážete rozhodnout, zkuste se podívat na internetu nebo do časopisů o bydlení, kde vám určitě poradí. No pokud se vám nechce, můžete se zkusit zeptat přímo v obchodě, kde by vám mohli rovněž poradit. Kromě barev na stěny nezapomeňte koupit válečky, penetrační nátěr, fólii nebo plachtu, kterou zakryjete podlahu a nábytek, malířské pásky na zásuvky a vypínače a v případě potřeby i tmel na zakrytí menších či větších nerovností na stěnách.

Úterý a středa – příprava na malování bytu

malování bytu
Vyberte si vhodnou kombinaci barev

V úterý a ve středu se pustíme do přípravy bytu na malování. To spočívá především v odkládání menších kusů nábytku a dekorací, skládáním obrazů či odmontováním poliček ze stěn. Cílem toho všeho je přichystat si byt tak, aby se zde dalo bez problémů malovat a aby nám v tom nic nepřekáželo. Pokud všechno v pohodě stíháte, můžete se ve středu pustit do přesouvání větších kusů nábytku směrem do středu místnosti. Tímto předejdete jeho zašpinění a navíc se dostanete ke stěně, což vám umožní lépe pracovat.

Ve čtvrtek je na řadě uklízení

Ve čtvrtek je na řadě čištění a uklízení, protože i to patří k přípravě na malování bytu. Důležité je hlavně očistit stěny od nánosů prachu či pavučin. Na tento úkol můžete zvolit buď smeták, nebo pro ty z vás, kterým se nechce „tak moc pracovat“, můžete použít vysavač a všechny zdi vysát. Důležité je, abyste stěny očistili opravdu důkladně. Když už se totiž dáte do malování, nebudete mít prostor ani čas na opětovné čištění. V případě, že jsou vaše zdi napadeny plísní, je potřebné zajít do obchodu a opatřit si přípravek proti plísním, kterým ji zahubíte.

Plán na další dny (pátek – neděle) najdete v následujícím článku.

Více info o malování bytu najdete také ZDE.