Růžový olej je jednou z nejoblíbenějších a nejžádanějších ingrediencí v kosmetice. Nejenže krásně voní, ale má také mnoho léčivých účinků na lidskou pokožku. Získává se přirozeným způsobem z lupínků damašské růže. Obsahuje spoustu složek příznivě působících na regeneraci pokožky. Působí omlazující i proti nechtěným vráskám. 

     Růžový olej je jedním z nejcennějších a nejdražších olejů na světě. Jaký je důvod jeho vysoké ceny? Jeden kilogram tohoto vzácného oleje se získává z přibližně pěti tun květů růže. Takové množství se ručně získává z jednoho hektaru plantáží. Navíc květiny se sbírají jen jednou ročně na úsvitu. Právě tehdy jsou růže zavřené a obsahují nejvíc esenciálního oleje. 

Růžový olej
Růžový olej v parfému Roh Al Ward Al Ta`efi

Růžový olej má léčivé účinky 

   Okvětní lístky růže damašské jsou zdrojem cenných složek s blahodárnými vlastnostmi. Růžový olej je základem mnoha kosmetických produktů. Okvětní lístky obsahují mimo jiné i vitamín C. Ten utěsňuje cévy, snižuje zabarvení kůže a má protizánětlivé vlastnosti. Podporuje ochranu před UV zářením, stimuluje tvorbu kolagenu zodpovědného za pevnost pokožky. Tento vitamín obsažený v oleji snižuje škodlivé účinky volných radikálů na pokožku. Mnohé složky oleje mají antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Působí také na utěsnění a posílení kapilár, proto se růžový olej používá také v péči o zarudlou pleť. 

     Díky těmto složkám působí kosmetické přípravky s růžovým olejem na mnohé kožní problémy. Jde zejména o mýdla, mléka do koupele, krémy proti vráskám, oční krémy, vlasovou kosmetiku, pleťová mléka a parfémy. V současnosti je dostupný koncentrovaný růžový olej, který můžeme použít také samostatně jako doplněk ke komplexní péči o pleť. 

Růžový olej
Růžový olej naleznete také v parfému Amani

Máte suchou pleť? 

    Mezi známé a charakteristické vlastnosti růžového oleje patří jeho účinky na kůži a pleť. Díky obsahu vitamínů C a E a nenasycených mastných kyselin růžový olej dobře funguje v péči o suchou, dehydrovanou a zralou pleť Dokonale ji hydratuje, vyživuje, regeneruje a vyhlazuje. Olej snižuje viditelnost vrásek, zpevňuje pokožku a snižuje příznaky únavy. Díky obsahu alkoholových sloučenin má růžový olej pozitivní vliv na psychiku a pohodu. Částečně snižuje stres a napětí, zlepšuje náladu a dokonce usnadňuje usínání.