Prepperi. Mnozí z nás toto slovo slyšíme poprvé. Tato komunita u nás není až tak rozšířená, pokud se komunitou vůbec dají nazvat. Přesnější název by byl spíše subkultura, která se připravuje na konec světa a následný zánik civilizace. Právě proto jsou army shopy často místem, odkud tito lidé berou své zásoby pro případný konec světa.

army shop
Věci, které můžete zakoupit v army shopech kromě zbraní

Skupinka lidí čekající na konec světa?

Možná vám právě napadla myšlenka, že jde pouze o další tlupu šílenců, kteří si podle nějakých dosud přesně nepochopených archeologických nálezů usmysleli, že právě oni znají přesné datum konce světa. Určitě to tak není. Také se nedá říci, že by army shop navštěvovali a provětrávali každý týden jen proto, aby později zachránili přežití člověka na planetě.

Kdo vlastně jsou ti prepperi?

Jedná se o skupinu lidí, kteří se připravují na konec světa z ještě předem neznámých důvodů. Je jedno, jestli přijde nebo ne, prepperi budou nachystaní. Zda se bude jednat o globální nukleární válku, ekologickou nebo přírodní katastrofu, až po pád meteoritu … prepperi si nakupují v army shopech vybavení pro přežití víceméně jen tak, preventivně. Army shop často navštěvují pouze ze zvyku, a aby zjistili, zda se již nedá jejich aktuální vybavení zakoupit odolnější a potraviny s delší trvanlivostí. Přitom, když si to tak vezmeme a zamyslíme se nad sebou, určitý prepper je v každém jednom z nás. Určitě máte i vy doma zásoby baterek a zápalek v případě, pokud by byl výpadek elektřiny. I potraviny by doma našel každý i na několik dní nebo možná i několik týdnů dopředu. Člověk prostě nikdy neví.

army shop
Online army shop AFG

Mají prepperi v army shopu výhody?

Pokud jste tedy správně usoudili již z předešlých informací, právě army shop nebo prodejny s podobným vybavením jsou pro ně jakýmsi rájem. Základním rysem u potravin by jednoznačně měla být jejich dlouhá životnost a maximální efektivita. Tedy, že dokáží dodat člověku dostatek energie a výživových součástí, aby člověk mohl fungovat bez újmy i delší dobu a zaberou minimum místa. Nemluvě o kvalitě armádních nožů, zbraní a celkově, celého vybavení pro přežití v nehostinných a omezených podmínkách.

Tak tedy, přidáte se k prepperům i vy? Nebo jste už rovnou na cestě do army shopu?